ВІДБУВСЯ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ

В Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара 30.09.2020 відбувся інформаційний день «Можливості участі науковців у стартапах та проектах малого та середнього бізнесу в рамках програми ГОРИЗОНТ 2020», в якому взяли участь співробітники, молоді вчені та аспіранти ДНУ.

Інформаційний день було проведено сумісно НКП ДНУ за напрямком «Космос» Сергієм Алексєєнко та НКП ЦНТУ за напрямком «Малі та середні підприємства» Тетяною Котенко.

 

Учасники заходу отримали інформацію про можливості участі підприємців, розробників та науковців у SME Instrument (Small and Medium-sized Enterprises Instrument) – конкурсі для малого та середнього бізнесу. Було наголошено, що учасники з України можуть подавати заявки на отримання інноваційних грантів на рівні з компаніями з ЄС. При цьому заявка може бути поданою як від окремої компанії, так і разом з партнерами, а фінансування може бути надане як під розробку ідеї, так і під уже працюючі інноваційні бізнес-проекти.

Тетяною Котенко було надано інформацію про особливості подання пропозицій на отримання грантів та змішаного фінансування проектів. Про конкурси Fast Track to Innovation (FTI), EIC Accelerator, EIC Horizon Prize та можливості каскадного фінансування. Було детально розглянуто типову структуру проектної заявки та надано зразки оформлення основних складових успішних заявок.

Також під час заходу було наведено приклади успішних українських учасників. Це перший український проект, який отримав 1,2 млн євро в другій фазі фінансування, і який належить компанії Polyteda Cloud. Він пропонує інструменти для перевірки мікросхем перед їх запуском до масштабного виробництва. Цей механізм допоможе виробникам уникати збитків і затримок у виведенні продукції на ринки. Інший проект – SolarGaps – стосується енергетичної галузі. Він виграв 1 млн євро. Євгеній Ерік – засновник проекту – створив жалюзі із сонячних панелей, які підлаштовуються під кут падіння сонячного світла і виробляють електроенергію. Електрики, яку виробляє один квадратний метр таких жалюзі, вистачить для підзарядки 3 ноутбуків та 30 світлодіодних ламп. Виготовляють SolarGaps у Києві, біля мікрорайону Бортничі.

Також було наведено приклади інших можливостей отримання фінансування українськими вченими для проведення досліджень та реалізації інноваційних проектів, це: інструмент «Європейська мережа підтримки підприємств(EEN)», COSME, міжнародна європейська інноваційна науково-технічна програма «EUREKA», грантові програми з можливостями для бізнесу УКРАЇНСЬКИЙ ФОНД СТАРТАПІВ, програма ЄС «Креативна Європа», програма ЄС «ERASMUS+», програми розвитку інноваційних бізнес-проектів ДІФКУ, конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.