Зміни до Робочої Програми Горизонт 2020 для підтримки досліджень коронавірусу

17 червня 2020 року Європейська Комісія (ЄК) оголосила, що внесла зміни до чинної робочої програми «Горизонт 2020», в рамках підтримки досліджень та інновацій для боротьби з коронавірусом. Після запуску 4 травня 2020 року ініціативи глобального реагування на Coronavirus, року Європейська Комісія буде інвестувати 1 мільярд євро з бюджету Програми Горизонт 2020 у дослідження коронавірусу. Зараз ЄК реалізує це зобов’язання, оновивши робочу програму «Горизонт 2020».

Оновлення робочої програми дає можливість використовувати 641 млн. Євро, що вже є частиною застави в розмірі 1 млрд. Євро, шляхом перерозподілу внутрішнього бюджету в рамках Програми “Горизонт 2020”.

Основні дії, передбачені цією зміною робочої програми, включають:

  • 400 мільйонів євро на Доступ до ризикового фінансування, для InnovFin Фінансового інструменту запобігання інфекційним захворюванням, що реалізується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Це дасть можливість ЄІБ надавати інвестиції на перед-комерційний етап у сфері інфекційних захворювань.
  • 172 мільйони євро на фінансування додаткових науково-дослідних та інноваційних заходів щодо пандемії коронавірусу та розширення перспективних проектів, які вже ведуться.
    50 мільйонів євро на додаткову підтримку Коаліції інновацій щодо готовності до епідемії (Coalition for Epidemic Preparedness), зокрема на розробку вакцин.
  • 15,5 млн. Євро на розбудову Інформаційної Інфраструктури досліджень охорони здоров’я населення Population Health Information Research Infrastructure, з метою збору та аналізу даних для формування напрямків досліджень та формування політики
  • 3,5 млн. Євро на впровадження інноваційних рішень з робототехніки в галузі охорони здоров’я.

Крім того, для доповнення фінансування розробок боротьби проти коронавірусу, які вже були використані за підтримкою Європейської Інноваційної Ради (European Innovation Council (EIC)’s Accelerator), ЄК заявляє, що пропозиції, які отримують Печатку Передового Досвіду (Seal of Excellence) EIC та найбільш перспективні ідеї, визначені під час проведення загальноєвропейського проекту #EUvsVirus Hackathon зможуть скористатися підтримкою та коучінгом за допомогою EIC Business Acceleration Services та платформи EIC Covid-19 Challenge.

Джерело інформації
https://ec.europa.eu/info/news/commission-updates-horizon-2020-work-programme-support-coronavirus-research-and-innovation-2020-jun-17_en

Більше інформації
Coronavirus research and innovation: https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/research-area/health-research-and-innovation/coronavirus-research-and-innovation_en
EU funding for coronavirus research https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/research-area/health-research-and-innovation/coronavirus-research-and-innovation/financing-innovation_en

Підготовлено: НКП НІП/України