Міжнародна конференція-тренінг для Національних контактних пунктів країн Східного партнерства

16-17 березня 2017 року у приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулася міжнародна конференція-тренінг для представників Національних контактних пунктів країн Східного партнерства.

Головна мета заходу – обмін успішними практиками щодо встановлення функціонування ефективної мережі НКП у країнах Східного партнерства, навчання представників НКП для покращення їх професійного рівня, вдосконалення професійних навичок та виконання обов’язків. Насичена програма була розрахована на інформаційне ознайомлення учасників з робочою програмою на 2016-2017 роки, результатами попередньої робочої програми 2014-2015 років, можливостями для країн, асоційованих до Горизонт 2020, роллю мережі НКП для підтримки інновацій, а також отримання практичних навичок щодо написання проектних пропозицій (включаючи фінансову частину), процедури експертної оцінки пропозицій, імплементації та менеджменту підтриманого проекту (від підготовки грантової угоди до звітування). Програмою було передбачено навчальні паралельні сесії для учасників відповідно до тематичних напрямків НКП, які вони представляють: Енергетика, Навколишнє середовище, Здоров’я, Новітні матеріали та технології, Дослідницькі інфраструктури, МПС або Доступ до фінансування. Європейські тренери з ЄК, Греції, Польщі, Німеччини, Естонії, Швеції, Австрії, Литви та Франції представили досвід встановлення ефективної мережі НКП у кожній з країн, яку вони представляють, та дали цінні поради учасникам щодо впровадження успішних практик у країнах Східного партнерства.

У тренінгу взяли участь близько 100 представників НКП з країн Східного партнерства (Молдова, Білорусь, Арменія, Азербайджан, Грузія та Україна), а також представники європейських НКП у якості тренерів. Від України у заході взяли участь представники НКП Міністерства освіти і науки та Національної академії наук з низки міст: Харків, Львів, Донецьк, Івано-Франківськ, Київ, Одеса, Полтава, Ужгород, тощо.

Презентації заходу:

Research Infrastructures and H2020
Innovation in Horizon 2020: Accelerate and diversify the innovation drive
Scientific Mobility Opportunities for researchers and research organizations
Horizon 2020 Web Portal
EURAXESS Moldova Researchers in Motion
EaP NCPs training, Kiev, 16-17/03/2016
HORIZON 2020: Proposal Evaluation

Project Management and Implementation
Innovations
InnovFin at a glance
Nanotechnologies and Advanced Materials overview of the Work Programme 2016-2017
Proposal writing: Horizon 2020